Kössünk zoknit!

Kössünk zoknit!

Csak akkor vágj bele, ha tudomásul veszed, hogy amenyiben saját készítésű zoknival látod el szeretteidet, ezentúl, rendre kérni (követeleni) fogják a kézzel készült zokni utánpótlást! :)

Akár gyakorlott kézimunkázó vagy akár kezdő, bátran vágj bele, az alapok elsajátításával hamar jön a sikerélmény. Hogyan kezdj neki? Honnan szerezd be a hozzávalókat? Itt a segítség!

 

Mire van szükséged a zoknikötéshez?

Zokni elemei

Jó szerszámra, nem is kérdés és jó minőségű fonalra. Ha valamire igaz, hogy nem mindegy miből készül az a zokni, akár zárt cipőben akár szabadon (mamusz) formályában is hordjuk. Ma már speciális zoknifonalakat vásárolhatunk zokni készítéshez. Fő alapanyag az élő gyapjú, kevert szálas, több szálbol sodort jó kopásállóságú, különböző vastagságokban. Gépben mosható, szárítható kivitelben.

A technikai tudás sem árt, a legfontosabb elemei a zokninak, a sarkának és az orrának a kialakítása, valamint a szárának a kezdése, lezárása a zokni készítésének irányától függően. Ha megvannak az alapok a többi már gyerekjáték.

 

Milyen a jó szerszám

Zoknit többnyire öt tűvel készítünk, négy rövid kétvégű tűn vannak a szemek és az ötödik tűvel kötünk.

A Fonalparadicsom kínálatából zoknikötéshez nyugodt szívvel ajánlom a rövid bambusz zoknikötő tűket, 13-15 cm-es hosszon elférnek a zokni kötéséhez szükséges szemek, könnyű vele dolgozni, nem csúszik ki kötés közben. Nagyon jó árban vannak így gond nélkül több méretben is beszerezheted.

A hosszabb zokni harisnyakötőtűket akkor ajánlom ha más célra is használnád, kissebb ruhadarabok, kiegészítők mint pl. a sapkák, babaholmik körkötéséhez. (ehhez manapság praktikusabb a rövid damilos körkötőtű használata)

A speciális Colibri zokni kötötűket akkor ajánlom, ha szereted a bonyolultabb mintákat, csipkéket kötsz, ugyanis a két tűvég különböző kialakítású, egyik vége tompább a másik hegyesebb csipkekőtéshez lett kialakítva.

 

Milyen típusu zoknikat készíthetsz?

A zoknikészítésben is csak a fantáziád szab határt na és a technikai tudásod, az előbbit könnyedén tágíthatjuk egy inspirációs táblával a Pinterestről, az utóbbit pedig pótolhatjuk, technikai leírásokkal, modell leírásokkal és ha egyedül nem boldogulsz akár tanszobával vagy tanfolyammal is.Figyeld az eseménynaptárunkat és csatlakozz a neked tetsző eseményekhez.

 

Mint mindig most is arra kérlek, hogy kezd az alapokkal! Ahogy megalapozod a technikai tudásod, jöhetnek az extra feladatok és a sikerélmény sem marad el.

Ha kedvet kaptál a Pinteresthez, de nem tudod hogyan működik itt egy gyorstalpaló, készíts Te is saját inspirációs táblákat.

 

A zoknik klasszikus készítési módja

A linkre kattintva további információkat, segítséget, mérettáblázatot kapsz az adott zoknitípus elkészítéséhez, melyek segítenek a döntésben, hogy melyik típus a neked való.

A Kössünk lányok weboldalán több modell leírást is találsz különböző típusú és stílusu zoknira,könnyebb- nehezebb nehézségi fokkal, részletes elkészítési útmutatással.

 

Zokni modell leírások!

A teljes Zokni, mamusz kiscipő kategóriát itt találod. Alap technikák, horgolt zoknik, kötött mamuszok és kiscipők leírásával.

Ha nem boldogulsz egyedül itt tudsz jelentkezni a zoknikötés alapozó tanfolyamra, ahol elsajátíthatod az alap fogásokat. Várlak szeretettel én személyesen vezetlek be a Zoknikötés világába.

Egy zoknikötő könyvet is a figyelmedbe ajánlanék ha szeretsz egyedül dolgozni, a könyvben megtalálod a modelleknél alkalmazott alap technikákat is, így autodidakta módon is nekiállhatsz az elkészítésükhöz. A könyv tartalmáról bövebben itt tájékozódhatsz.

Gyöngyvér a Fonalparadicsomból

Válogass eszközeink, kiegészítőink és prémium zoknifonalaink közül

Kapcsolódó termékek