Paraméterek
Fonalcsalád | Catania |
Kiadás éve | 2024 |
Megjelenés | Kötött kedvenceink 2024-2 NYÁR |
Tervező | Schachenmayer modell |
Leírás
MÉRET:
körfogata kb. 84 cm; magassága 40 cm (pánt nélkül)
HOZZÁVALÓK:
2 gombolyag fahéj (383), 1-1 gombolyag natúr (105), mimóza (100), korall (410), rezeda (402), szürkéskék (269), levendula (422) Schachenmayr Catania kötőfonal (100% pamut, szh: 50 g/125 m); 2,5–3-as horgolótű, olló, varrótű.
Figyelem! Megadjuk a fülek horgolási technikáját, de választható 2 db erős, 75 cm x 24 mm széles, 3-4 mm vastag konyak színű bőrszíj is, ehhez 4 db kb. 5-8 mm hos - szú könyvkötőcsavar és -fej szükséges.
Méretpróba:
alapminta: 22 SZ, 10 K = 10x10 cm.
ALAPTECHNIKÁK:
Rugalmas kezdés: dupla láncSZ-sor (kezdés láncSZ-mel és rövidP-val): 2 láncSZ-et horgolunk, az 1. láncSZ-be szúrunk és *a szálat áthúzzuk (2 hurok van a tűn) – 1 rh és az 1. hurkon áthúzzuk (dupla láncSZ) – egy újabb rh, most mindkét hurkon áthúzzuk – a dupla láncSZ-be szúrunk. A *tól folyamatosan ismételjük; a SZ-ek számát a dupla láncSZ-ek adják.
Alapminta:
Kezdő K: rugalmas kezdéssel készítünk 212 SZ-et és K-be zárjuk. (Változat: 212 láncSZ-met készítünk, 1 kezdő láncSZ, majd minden láncSZ-be 1 rP, és a végén K-be zárjuk.)
Egyedi rövidítések: átlépjük: átlép • ugyanarra a leöltési helyre: ugyanarra • együtt lehurkolt: egylehurk • pálcacsopot: Pcsop
1. K: az 1. egyrhP-t 3 láncSZ-mel helyettesítjük, ugyanerre még 2 egyrhP, *az előző K 2 rP-ját átlép – 7x (3 egyrhP az előző rP-ba, a köv. 2 rP-t átlép) – 3 egylehurk egyrhP a köv. rP-ba – a köv 4 rP-t átlép – 3 egylehurk egyrhP a köv. rp-ba – köv. 2 rP-t átlép – 7x (3 egyrhP a köv. rP-ba – a köv. 2 rP-t átlép) – 3 egyrhP, 3 láncSZ, 3 egyrhP ugyanarra (=a cakkok csúcsa); a *-tól még 2x ism – majd az előző K 2 rP-ját átlép – 7x (3 egyrhP a köv. rP-ba, a köv. 2 rP-t átlép) – 3 egylehurk egyrhP a köv. rP-ba – a köv. 4 rP-t átlép – 3 egylehurk egyrhP a köv. rP-ba – a köv. 2 rP-t átlép – 7x (3 egyrhP a köv. rP-ba, a köv. 2 rP-t átlép) – végül 3 egyrhP az 1. kezdő láncSZ-be, 3 láncSZ, a K-t 1 láncSZ-mel zárjuk a 3. kezdő láncSZ-be.
2. K: az 1. egyrhP-t 3 láncSZ-mel helyettesítjük – ugyanerre még 2 egyrhP – *7x (a köv. Pcsop-ot átlép és közéjük, azaz az előző K 2 Pcsop-ja között 3 egyrhP) – a köv. Pcsop-ot átlép – 3 egylehurk egyrhP a köv. Pcsop-ok közötti részbe – a köv. 2 egylehurk Pcsop közötti részt átlép (= a cakkok alsó csúcsa) – 3 egylehurk egyrhP a köv. Pcsop-ok közötti részbe – 7x [a köv. Pcsop-ot átlép és közéjük 3 egyrhP] – a köv. Pcsop-ot átlép, 3 egyrhP – 3 láncSZ – 3 egyrhP az előző K láncSZ-ívébe (= a cakk felső csúcsa); a *-tól még 2x ism – majd 7x (a köv Pcsop-ot átlép és közéjük 3 egyrhP) – a köv. Pcsop-ot átlép – 3 egylehurk egyrhP a köv. Pcsop-ok közötti részbe – 2 egylehurk P-k csoportja közötti részt átlép (=a cakkok alsó csúcsa) – 3 egylehurk egyrhP a köv.Pcsop-ok közötti részbe – 7x (a köv. Pcsop-ot átlép és közéjük 3 egyrhP az előző K 2 Pcsop-ja között) – a köv. Pcsop-ot átlép – 3 egyrhP az előző K láncSZ-ívébe (= a cakk felső csúcsa) – 3 láncSZ – a K-t 1 láncSZ-mel zárjuk a 3. kezdő láncSZ-be. A 2. K-t folyamatosan ism a kívánt magasság eléréséig.
Figyelem! Egy cakk kb. 2-3 K alapmintás horgolása után készül el. A K elején, a kezdő K után látszik az első 3 egyrhP-ból álló „köteg” (ill. 3 kezdő láncSZ és 2 egyrhP) ugyanarra a leöltési helyre, utána következik 7x ism a fent leírtak szerint (= 3 egyrhP a rP-ba, a köv. 2 rP-t átlép), a cakkok alsó csúcsán a 3 egylehurk egyrhP két kötege látható. Ezután jön a 7 ismétlés, a köv. cakk csúcsánál ezeket ugyanarra a leöltési helyre öltjük ( egyrhP, 3 láncSZ, 3 egyrhP).
Színsorrend:
A kezdő K-t (vagy a rugalmas kezdéssel készített dupla láncSZ-es K-t egyszerre, vagy a láncSZsor + 1 K rP-ás kezdés) és az alapminta 1. K-ét fahéjjal készítjük, utána minden K után színt váltunk (1-1 K-t horgolunk az alapmintával) a köv. sorrend szerint: *szürkéskék, mimóza, levendula, rezeda, korall, natúr, fahéj, a *-tól ism. A munka belső oldalán a nem használt fonalat függőlegesen vezessük, soronként keresztezve. Színváltáskor 1 kúszó vagy szoros SZ-mel zárjuk a kört.